×

19 Mayıs kutlamaları 4 gün etkinlikleri

19 Mayıs kutlamaları 4 gün etkinlikleri

İskilip Kaymakamlığı:

Kaymakamımız Sayın Ramazan POLAT, Belediye Başkanlığı tarafından düzenlenen Fener Alayına ve Avrupa Şampiyonu Özdenur ÖZMEZ’i karşılama törenine katıldı.

15-17 Mayıs tarihleri arasında Yunanistan’ın Loutraki şehrinde düzenlenen U15 kadınlar Avrupa Güreş Şampiyonasında ülkemizi temsil eden Belediye İskilipspor Kulübü güreşçisi Özdenur ÖZMEZ’in Avrupa Şampiyonu olması nedeniyle karşılama töreni düzenlendi.

Karşılama töreninin ardından “19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı” etkinlikleri kapsamında Belediye Başkanlığı tarafından Fener Alayı düzenlendi. Belediye önünden başlayan Fener Alayı Şehitlik Anıtında son buldu.

Avrupa Şampiyonu Özdenur ÖZMEZ’i karşılama törenine ve Fener Alayına Kaymakamımız Sayın Ramazan POLAT, Belediye Başkanı Sayın İsmail ÇİZİKCİ, İlçe Emniyet Müdürü Önder İSTANBUL, İlçe Jandarma Komutanı J. Üst Teğmen Hakan GÜVEN, daire amirleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, gençler ve vatandaşlar katıldı.

İskilip Belediyesi:

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını taçlandırmak için Kaymakamlığımız ve (İSDAK) İskilip Kültür Turizm Doğa Sporları ve Arama Kurtarma Derneği’nin desteğiyle düzenlediğimiz fener alayını büyük bir coşkuyla gerçekleştirdik.

Etkinlik öncesinde, Avrupa Şampiyonu Belediye İskilip Spor Kulübü güreşçisi Özdenur Özmez ve kardeşi Esma Özmez’i Sanayi kavşağında büyük bir heyecan ve gururla karşıladık. Ardından konvoy halinde Halk Et önüne kadar eşlik ettik. Vatandaşlarımızın yoğun katılımıyla Özdenur Özmez’i alkışlar ve tezahüratlar eşliğinde bağrımıza bastık, gururumuzu hep birlikte yaşadık.

Bu anlamlı günün devamında, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü anmak için Halk Et önünden, Şehitliğimize doğru bir yürüyüş düzenledik. Ellerimizde meşaleler, yüreklerimizde Ata’mıza duyduğumuz sevgi ve minnetle, bu yürüyüşe katılan coşkulu kalabalıkla birlikte unutulmaz anlar yaşadık.

Bu güzel etkinliğe destek veren Kaymakamımız Sayın Ramazan Polat’a, İSDAK Başkanı Hasan Güçlü ve yönetim kurulu üyelerine, siyasi parti temsilcilerine, sivil toplum yöneticilerine, tüm vatandaşlarımıza ve gençlerimize içten teşekkürlerimi sunuyorum. Birlik ve beraberlik içerisinde, Cumhuriyetimizin değerlerini yaşatmaya devam edeceğiz.

Yorum gönder

Destek Verenler