×

19 Mayıs kutlamaları 3 gün etkinlikleri

19 Mayıs kutlamaları 3 gün etkinlikleri

İskilip Kaymakamlığı:

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ile Gençlik Haftası kutlamaları kapsamında İskilip Yalak Yaylasında Doğa Yürüyüşü düzenlendi.

Kaymakamlığımız, Belediye Başkanlığı, Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü, İskilip İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İskilip Kültür Turizm Doğa Sporları Arama Kurtarma Derneği ve Çorum Dağcılar Birliğinin katkılarıyla Ahlatcık Köyü Selbasan Mevkiinden Yalak Yaylasına kadar doğa yürüyüşü düzenlendi.

Doğa yürüyüşünden sonra Yalak Yaylasında çeşitli etkinlikler düzenlendi. Güreş müsabakaları, mini futbol/voleybol turnuvası, atletizm yarışmaları, uçurtma etkinliği ve halat çekme yarışmaları yapıldığı etkinlik şenlik havasında gerçekleştirildi. Belediye Başkanlığı tarafından katılımcılara İskilip Dolması ikram edildi. Dolma ikramından sonra müzik dinletisi ile program son buldu.

Doğa yürüyüşüne Kaymakamımız Sayın Ramazan POLAT, Kaymakamımızın eşi Hanımefendi Sümeyye POLAT, Belediye Başkanı Sayın İsmail ÇİZİKCİ, İlçe Emniyet Müdürü Önder İSTANBUL, İlçe Jandarma Komutanı J.Üst Teğmen Hakan GÜVEN, daire amirleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, siyasi parti temsilcileri ,muhtarlar, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Doğa yürüyüşünde katkılarından dolayı İskilip Kültür Turizm Doğa Sporları Arama Kurtarma Derneği ve Çorum Dağcılar Birliğine teşekkür ederiz.

İskilip Belediyesi:

Gençlik Haftası kapsamında, bugün doğa yürüyüşü ve kırsal turizme katkı sağlaması düşünülen Yalak Yaylasında şenlik düzenlendi.

Yapılan etkinlikler hakkında açıklamada bulunan Belediye Başkanımız İsmail Çizikci; “İskilip Kaymakamlığı öncülüğünde, Belediyemiz, Kamu Kurumları ve Sivil Toplum Kuruluşlarımızın değerli destekleriyle, unutulmaz bir gençlik haftası etkinliği gerçekleştirdik. Bugün, ilçemizin doğal güzelliklerinden biri olan Yalak Yaylası’nda, eşsiz bir doğa yürüyüşü ile güne başladık. Yalak Yaylası’nın büyüleyici manzaraları eşliğinde gerçekleştirdiğimiz yürüyüş, hepimize doğanın huzurunu ve tazeliğini hissettirdi.

Doğa yürüyüşümüzün ardından, yine Yalak Yaylası’nda düzenlediğimiz gençlik şenliği, coşku ve neşe dolu anlara sahne oldu. Şenlikte düzenlenen çeşitli etkinlikler, gençlerimizin enerjisini ve yaratıcılığını ortaya koydu. Spor aktivitelerinden kültürel gösterilere, yarışmalardan müzik performanslarına kadar pek çok renkli ve eğlenceli program, katılımcılara keyifli anlar yaşattı.

Bu muhteşem günün gerçekleşmesinde büyük katkıları olan Kaymakamımız Sayın Ramazan Polat’a, desteklerini esirgemeyen tüm Kamu Kurumlarına, Derneklerimize ve bu güzel etkinlikte bizimle birlikte olan değerli vatandaşlarımıza gönülden teşekkür ederim. Birlik ve beraberlik içinde, böylesine anlamlı ve güzel etkinliklerde buluşmak bizlere büyük bir mutluluk ve gurur veriyor. Bu başarılı organizasyon, ilçemizin gençlerine ve doğaseverlerine armağan olsun.

Tüm katılımcılara ve emeği geçen herkese tekrar teşekkür eder, nice güzel etkinliklerde buluşmayı temenni ederim.” İfadelerini kullanarak etkinlikler hakkında memnuniyetini dile getirdi.

Yorum gönder

Destek Verenler