×

19 Mayıs kutlamaları 2 gün etkinlikleri

19 Mayıs kutlamaları 2 gün etkinlikleri

İskilip Kaymakamlığı:

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ile Gençlik Haftası kutlamaları kapsamında İskilip Gökçebel mevkiinde Uçurtma Şenliği düzenlendi.

İskilip Kültür Turizm Doğa Sporları Arama Kurtarma Derneğinin katkılarıyla gerçekleştirilen Uçurtma Şenliğinde eğlenceli anlar yaşandı.

Uçurtma Şenliğine İskilip Kaymakamı Sayın Ramazan POLAT, Belediye Başkanı Sayın İsmail ÇİZİKCİ, İlçe Emniyet Müdürü Önder İSTANBUL, İlçe Jandarma Komutanı J. Üst Teğmen Hakan GÜVEN, daire amirleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, gençler ve çocuklar katıldı.

İskilip Belediyesi:

Gençlik haftası kapsamında, şehir parkında Bilek güreşi ve Göcebel mevkiinde uçurtma uçurma etkinlikleri düzenledi.

Düzenlenen etkinliklere, Kaymakam Ramazan Polat, Belediye Başkanımız İsmail Çizikci, İskilip Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Abdülkadir Özdemir, Ak Parti İlçe Başkanı Mehmet Demirci, M.H.P. İlçe Başkanı Mehmet Aktaş, Stk Yöneticileri, Daire Amirleri ve çok sayıda vatandaş katılım sağladı.

Gerçekleşen etkinlikler hakkında açıklamada bulunan Belediye Başkanımız İsmail Çizikci; “Gençlik Haftası kapsamında şehrimizde muhteşem etkinliklere katıldık ve gerçekten harika bir gün geçirdik. Kaymakamlığımız ve İSDAK İskilip Kültür Turizm Doğa Sporları ve Arama Kurtarma Derneği’nin destekleriyle düzenlenen bu etkinlikler, şehrimizin gençleri için unutulmaz anlarla dolu bir gün sundu.

Şehir parkında bir araya geldik ve bilek güreşi yarışmalarıyla başladık. Burada, dostluk ve rekabetin bir arada olduğu, heyecan dolu mücadelelere tanıklık ettik. Ardından Göcebel Tepesi’ne doğru yola çıktık ve uçurtma uçurma etkinliğine katıldık. Doğanın ortasında özgürce uçurtmalarımızı uçurmanın keyfi, gerçekten tarif edilemezdi.

Bu etkinliklerin gençler için ne kadar önemli olduğunu bir kez daha hissettik. Kendilerine bu güzel günü bizimle paylaştıkları için teşekkür ediyoruz.

Bu güzel günü organize eden Kaymakamımız Sn. Ramazan Polat’a, İSDAK Derneği Başkanı Hasan Güçlü’ye ve tüm katılımcılara teşekkür ederim. Bir sonraki etkinlikte görüşmek üzere!” Dedi.

Yorum gönder

Destek Verenler