×

19 Mayıs kutlamaları 1 gün etkinlikleri

19 Mayıs kutlamaları 1 gün etkinlikleri

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ile Gençlik Haftası kutlamaları kapsamında İskilip Kral Kaya Mezarlarının bulunduğu alanda kaya tırmanışı gösterisi ve şehir içi bisiklet turu düzenlendi.

Kaymakamlığımız, Belediye Başkanlığı, Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü, İskilip Kültür Turizm Doğa Sporları Arama Kurtarma Derneği ve Çorum Dağcılar Birliğinin katkılarıyla düzenlenen kaya tırmanışı ve şehir içi bisiklet turu yoğun ilgi gördü.

Çorum Dağcılar Birliği tarafından kaya tırmanışı gösterisi yapılırken, Kral Kaya Mezarlarının bulunduğu alandan başlayıp Semerciler Arastası-Sallilerbaşı Yeniyol-Sakarya İlkokulu-Pazarbaşı-Şeyh Yavsi Köprüsü-PTT Önü güzergahında şehir içi bisiklet turu gerçekleştirildi.

Şehir içi bisiklet turuna Kaymakamımız Sayın Ramazan POLAT, Belediye Başkanı Sayın İsmail ÇİZİKCİ, İlçe Emniyet Müdürü Önder İSTANBUL, İlçe Jandarma Komutanı J.Üsteğmen Hakan GÜVEN, daire amirleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, siyasi parti temsilcileri ,öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Kaya Tırmanışı Gösterisi ve Şehir içi Bisiklet Turuna katkılarından dolayı İskilip Kültür Turizm Doğa Sporları Arama Kurtarma Derneği ve Çorum Dağcılar Birliğine teşekkür ederiz.

Yorum gönder

Destek Verenler