×

İSKİLİP SÖZLÜĞÜ PROJEMİZİ BAŞARIYLA TAMAMLADIK

İSKİLİP SÖZLÜĞÜ PROJEMİZİ BAŞARIYLA TAMAMLADIK

İskilip Yerel Eylem Grubu Derneği LEADER projesi kapsamında Yerel Kalkınma Stratejisini Uygulanması dahilinde 2023 Yılı Yıllık Uygulama Planı 2. Çeyrek Dönemine ait” Faaliyet 2.15. İskilip’in tarih, kültürel ve turizm tanıtımını yapmak için İskilip’e ait fotoğrafların, tarihinin ve İskilip’e ait günümüze kadar süregelen deyim, deyiş, atasözü vb. kültür varlıklarının basılı yayın haline getirilip akademik camiaya, bölgesel ve ulusal fuarlara, kamu ve özel kurum ve kuruluş temsilciliklerine dağıtımının yapılması” projesini başarıyla tamamlamıştır.

İlçemiz sahip olduğu köklü ve zengin tarihi kültürel birikimi hem ilçemizin tanıtımında  kullanılması hem de gelecek nesillerimize bu zenginliği aktarmak adına “”Günümüz Türkçesi ile İskilip Deyimleri Deyişleri ve Sözleri- İskilip Ağzı ve Şivesi,İskilip Sözlü Kültürü” adlı eserlerin basılı yayın haline getirilerek kamu kurum ve kuruluşlarına, üniversitelerin ilgili bölüm başkanlıklarına, yerel yönetim temsilciliklerine, ulusal kütüphanemize ve pek çok merciye dağıtımı yapılarak  aynı zamanda günümüz dijital çağına ayak uydurmak adına e-kitap olarak da hazırlanmıştır.

Projenin hayata geçişinde yoğun emekleri olan başta eser sahibimiz Sayın Hasan Ali KALAYOĞLU hocamıza, İskilip Kültür Turizm Doğa Sporları Arama Kurtarma Derneği Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Hasan GÜÇLÜ ve  İskilip Yerel Eylem Grubu Derneği başkanımız Sayın Mustafa SERDAR ÇORUMLU olmak üzere değerli yönetim kurulu üyelerimize ve emeği geçenlere şükranlarımızı sunar, ortak başarılara birlikte ulaşmayı temenni ederiz.

E Kitap için;

Günümüz Türkçesi ile İskilip Deyimleri Deyişleri – İskilip Ağzı ve Şivesi

Günümüz Türkçesi ile İskilip Deyimleri Deyişleri – İskilip Sözlü Kültürü

Destek Verenler