×

İSDAK YEŞİL YOL TABELALANDIRMA PROJESİNİ BAŞARIYLA TAMAMLADI

İSDAK YEŞİL YOL TABELALANDIRMA PROJESİNİ BAŞARIYLA TAMAMLADI

İskilip Yerel Eylem Grubu Derneği ve İskilip Kültür Doğa Sporları Arama ve Kurtarma Derneği kısa adıyla İSDAK ile birlikte hayata geçirdiğimiz İSDAK Yeşil Yol- Yürüyüş Yolu Fizibilite ve Turistler için Parkur Tasarımı, Tabelalandırılması, Bilgilendirme Panolarının Yerleştirilmesi faaliyetini başarıyla tamamlamanın haklı gururunu yaşamaktayız.

Proje ilçemizde doğa sporlarıyla ilgilenen, ilgilenmek isteyen tüm yerli ve yabancı turistlere benzersiz bir deneyim sunmayı vaat etmektedir. İlçemiz sahip olduğu tabii güzellik ve doğa sporlarına elverişli coğrafyası sayesinde kırsal turizme büyük ölçüde katkı sağlayacak kapasiteye ve bu konuda yetişmiş insana sahiptir.

Proje hayata geçirilirken öncelik fizibilite çalışması yapılmış, gerekli görülen alanlarda profesyonel anlamda destek ve hizmet satın alınmıştır. Yürüyüş güzergâhının belirlenmesi, Wikiloc sistemi üzerinde kayıt edilmesi, haritalandırılması ve hazırlanan bu çalışmaların toplanarak hayata geçirilmesi sağlanmıştır.

Yürüyüş güzergâhı ilçemize bağlı Akpınar Köyü harman meydanından başlamakta olup sırasıyla Başlangıç Noktası, Seyir Teras, Kurucagöl, Hasanbey, Selbasan ve Gelin Pınarı mevkilerinden oluşmakta olup yaklaşık 10 kilometrelik bir rota oluşturulmuş ve yürüyüş yapacak turistlerimizin güvenli bir deneyim yaşamaları için gerekli işaretlendirme ve yönlendirme tabelaları belirlenen noktalara yerleştirilirmiştir.

Projenin başından sonuna desteklerini ve emeklerini esirgemeyen İSDAK Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Hasan Güçlü beyefendiye ve değerli yönetim kurulu üyelerimize sonsuz şükranlarımızı sunar gelecek projelerde de beraber çalışabilmenin arzusu içinde olduğumuzu mutlulukla dile getiririz.


Powered by Wikiloc

Destek Verenler