×

Anlamlı Haftada Anlamlı Yürüyüş

Anlamlı Haftada Anlamlı Yürüyüş

İskilip Kaymakamlığı ve İskilip Kültür Turizm Doğa Sporları ve Arama Kurtarma Derneğimiz (İSDAK) tarafından Çanakkale Zaferinin 100. yılı münasebeti ile hafta sonu 1. Gazi Ömer Küyük yürüyüşü düzenledik.

Yürüyüşe İskilip Kaymakamı Şuayib Gürsoy, Hitit Üniversitesi İskilip Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Muammer Cengil, Öğretim Görevlileri, Öğrenciler ve İsdak Derneği Başkanımız Hasan Güçlü, Dernek Üyelerimiz ile vatandaşlar katıldı.

Yürüyüş Karaburun Köyünden başlayarak Çatkara Köyünde tamamlandık. Yürüyüş zorlu doğa şartlarının ardından 14 km lik parkur 5 buçuk saatte tamamlandık. Yürüyüş sonrasında Çatkara Köyü Kabristanın da  İstiklal Gazisi Ömer Küyük mezarı başında dualarla andık. Sonrasında köyde ikramın ardından İskilip’e hareket ettik.

İskilip Kaymakamı Şuayib Gürsoy yaptığı açıklamada ; 22 Mart 2015 Pazar günü İSDAK ve İskilip Meslek Yüksekokulu ile beraber hem Çanakkale Zaferinin 100. yılını kutlamak, ilçemizdeki son gazi Ömer KÜYÜK’ü anmak ve gençlerimize tarih bilinci aşılamak amacıyla farklı bir etkinlik yaparak bir yürüyüş gerçekleştirdik. 14 km’lik yürüyüş ilçemizin Karaburun Köyü mevkiinden başlayıp Çatkara Köyü mevkiinde sona erdi. Bu etkinliğe verdikleri destek için İSDAK ve İskilip Meslek Yüksekokuluna, misafirperverlikleri için de Çatkara Köyü sakinlerine teşekkür ederim.

İsdak Derneği Başkanımız Hasan Güçlü; “Derneğimizin bu anlamlı yürüyüşte başta İskilip Kaymakamı Şuayib Gürsoy olmak üzere İskilip Meslek Yüksekokulu Müdürümüz,  hocalarımız ve öğrencilerimiz ile bizlere eşlik eden yürüyüşçülerimize teşekkür etmek isterim. Gazimiz Nurlar içinde yatsın dualarımız kabul olsun. Bizlere bu cennet vatanı bırakmak için canları ile mücadele eden Şehitlerimizi rahmetle anıyoruz” dedi.