×

İlk Kültürel Etkinliğimizi yaptık

İlk Kültürel Etkinliğimizi yaptık

İskilip Kültür Turizm Doğa Sporları Arama ve Kurtarma Derneği (İSDAK) tarafından organize edilen Melodi Müzik Merkezi öğrencileri tarafından hazırlanan konser İskilip öğretmen evinde gerçekleştirildi.

Konsere İskilip Kaymakamı Şuayib Gürsoy, İskilip Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İsmet Uslu ve Yönetim kurulu üyeleri, İsdak Yönetim Kurulu üyeleri, öğrenci velileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Talebin yoğun olduğu konserde ilk grup olarak keman eşliğinde solo şarkılar seslendiren minikler salondan büyük ilgi gördü. Klasik Türk Müziği, Halk Müziği ve Anadolu Rock bölümlerinde eserlerin yer aldığı konser yaklaşık iki saat sürdü.  Konser sonrasında öğrencileri ile hazırlık aşamasında yaşananları anlatan Şükran Terzi duygu dolu anlar yaşanmasına sebep oldu. İskilip Kaymakamı Şuayib Gürsoy ve İsdak Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Güçlü tarafından Gençlerin bu seviyeye gelmelerinde emeği olan Melodi Müzik Merkezi Müdüresi Öğretmen Şükran Terzi’ye çiçek takdimi yapıldı.

Program şefliğini Şükran Terzi’nin yaptığı,  Ses düzeni  Başvur Ses Müzik’ten Dilaver Başvur ve Murat Ural’ın üstlendiği konser konuklar tarafından sonuna kadar izlendi. Birçok esere salonunda eşlik etmesi konserin daha da keyifli hale getirdi. Kemana yeni başlayan öğrenciler İlker Çöpür, Bengisu Önder, Hayriye Nisa Sırıklı, Piyanoda Çağla Yılmaz, İleri Kemanda Naz Keskin, Nehir Doğan, Bilge Ercan, Gitara yeni başlayan Aybüke Baykal, Kürşat Akgözlü, Sude Yaraş, Anadolu Rock Müziğinde Recep Obuz, Yunus Tekeş, Ömer Demircan, Emre Akyol, Gökhan Siyakuş, Buğra Kopkop, Türk Halk Müziğinde ise Emre Karkınlı, Yiğitalp Bülbül, Gökhan Çam, Yunus Tekeş, Gökhan Siyakuş, Emre Akyol ve Buğra Kopkop sahne aldılar.

İSDAK Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Güçlü yaptığı açıklamada; “Bu etkinlik Derneğimizin ilk kültür organizasyonudur. Umuyoruz dernek olarak bundan sonraki faaliyetlerimizde de bu coşkuyu yaşarız. Bizlere bu atmosferi oluşturan başta Şükran Terzi olmak üzere Sayın Kaymakamımız ve Oda Başkanımız olmak üzere bizlere maddi manevi desteklerini esirgemeyen dostlarımıza, öğrencilerimizi ve katılımcılarımıza sonsuz teşekkür ederim. Tabi Derneğimiz sadece Kültür Kapsamı değil Doğa Sporları ile de ilçemizde aktiviteler gerçekleştirmektedir. Katılımların olması halinde hafta sonları Sağlık için doğa yürüyüşleri yapılmakta il dışından katılımcıların olması bizleri daha da mutlu etmektedir. Hem essiz doğa güzellikleri ile tanışırken sağlığımız için yürüyüşü de ihmal etmiyoruz. Bu vesile ile tüm babalarımızın babalar gününü kutluyor saygılar sunuyorum” dedi.

Destek Verenler